Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Her kadın dolgun, iri, estetik olarak daha güzel görünümlü memelere sahip olmak ister. Meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgiler meme dikleştirme ameliyatı içinde geçerlidir. Aradaki fark memenin sarkıklığı yanında meme normal boyuttadır ya da içi boşalmıştır, büyük meme değildir. Kilo kaybı, emzirme sonrası ya da yaşlanma sonucu hacmini yitiren meme dokusu, üzerini saran derinin bol kalması sonucu sarkık bir görüntü kazanabilir. Sarkık memelerin görünümü meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Yeterli bir hacme sahip olmayan sarkık memeler için tek başına meme dikleştirme ameliyatı yeterli olmayabilir.

Meme dikleştirme ameliyatına ek olarak daha dik durması için meme protezi uygulaması ile kombine edilebilir. Meme dikleştirme ameliyatında fazla cilt çıkarılır, meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı küçültülür ve meme başı yukarıya yükseltilir. Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 2-3 saat sürer. 1 akşam hastanede misafir edilir.

Ameliyat izi ve tekniği meme sarkıklığının derecesine göre değişir. Amaç güzel memenin yanı sıra olabildiğince a iz bırakmaktır. Sarkıklığı az olan memelerde sadece meme başı etrafında iz bırakan teknik, sarkıklığı fazla olan olgularda ise meme başından aşağı inen dikey iz bırakan teknik tercih edilir.

Ameliyat sonrası ağrı basit ağrı kesicilerle giderilebilir. Dikişlerin tamamı eriyen dikişlerdir. Hasta 3-4 gün sonra işine dönebilir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi