Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Karın Germe

Karın Germe

Sezeryan, hamilelik ve sürekli kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkıklık, çatlaklar ve yağlanmalar gibi sebeplerle karın germe ameliyatlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Karın bölgesindeki yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık gibi sorunlar için karın germe ameliyatı yapılır. Operasyonda fazla deri alınır, deri gerdirilir, düzgün bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Sarkmış deri görünümü ortadan kalkar, fazla yağlar alınır ve özellikle göbek deliğinin altındaki çatlaklar yok edilmiş olur.

Karın ve göbek altı bölgesindeki deformasyonu gidermek için genel anlamda yapılacak müdahalelerin yanı sıra yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa, bu durumda mini karın germe operasyonu yeterli olabilir.

Payaslı Klinik bünyesinde Vaser Liposuction cihazı kullanılır. Ameliyat süresi, ameliyatın teknik ve kapsamına bağlı olarak 3-5 saattir. Kişi operasyondan 4 saat sonra ayağa kalkabilir, 2 gün sonra da taburcu edilir.

Hastalara karın germe ameliyatı sonrasında özel bir korse giymeleri tavsiye edilir. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre devamlı olarak giyilen bu korse sayesinde, karın bölgesi istenen forma ulaşır ve operasyonun verimi artar. Ameliyattan aşağı yukarı 3-4 saat sonra ayağa kalkıp birinin yardımıyla yürüyebilirsiniz. Ameliyatın ertesi gününde ise herhangi bir destek almadan yavaş yavaş yürümeye başlayabilirsiniz. Operasyon esnasında karın bölgesine uygulanan işlemler ve dikişlerden dolayı, kısa bir süre ağrı olabilir.

Kendinizi iyi hissediyorsanız ve ağır koşullarda çalışmıyorsanız, yaklaşık 7-10 günlük bir süre içerisinde işinize dönebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu bilgiler tüm karın germe ameliyatları için geçerlidir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi