Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Bişektomi

Bişektomi

Bişektomi, orta yüzde bulunan ‘Bichat’ yağ yastığının yanak uzantısının ameliyat ile alınmasıdır. Bu yağ yastıkçığı şakak bölgesinden başlar ve yanağa kadar uzanır. Derin bir yağ doku paketi olduğundan ve kemik dokuyu desteklediğinden cerrahiye karar verirken dikkatli olunmalıdır. Gereksiz yapıldığı takdirde uzun vadede rahatsızlığı artırabilir.

Operasyon

Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Ağız içerisinden yapılan küçük bir kesi ile yanak yağ yastıkçığının ‘fazla ve fıtıklaşmış’ kısmı alınır ve elmacık kemiklerinden çene hattına doğru incelme hedeflenir. Lokal anestezi ile yapıldığından aynı gün taburculuk yapılır ve herhangi bir pansuman yoktur.

Önemli

Yüz ve yanak genişliği sadece yukarıda bahsettiğim Bichat yağ yastıkçığı nedeniyle oluşmaz. Dolayısıyla birçok kişide sadece bu yağ paketinin alınmasıyla yüzde incelme meydana gelmez. Alt yüz genişliği çene ucu pozisyonuna, çiğneme kası(masseter) hacmine, çene kemiği yapısına ve cilt altı yağ doku anatomisine de bağlıdır. Bişektomi isteğiyle başvuran hastalarımın birçoğunda gereksiz operasyondan kaçınıyorum. Bu durumda çene ucu dolgusu, çiğneme kası(masseter) botoks uygulaması gibi yöntemlerle istenilen etkiyi sağlayabiliyorum.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi