Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Liposuction

Liposuction

Liposuction vücudun beli bölgelerinde var olan fazla miktarda yağ dokularının vakum yoluyla alınma yönetimidir. Ancak liposuction halk arasında zayıflama yöntemi olarak algılansa da bu yanlış bir bilgidir çünkü liposuction kilo verme ameliyatı değil kontur düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction işleminde başarılı sonuç elde etmek için hastanın öncelikle sağlığı, beraberinde deri elastikiyetine ve kilosunun bu işleme uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bu işlemde hastadan alınması gereken yağ oranı kişinin kilosunun %5’i kadar olmalıdır.

Örneğin 25 kilo fazlası olan bir kişinin vücudundan alınacak 3.5 yada 4 litre yağ dokusu hastanın vücudunda belirgin bir sonuç vermez. Dolayısıyla hasta işlemden memnun kalmaz ancak 10 kilo fazlası bulunan bir kişide alınan bu yağ oranı hastanın vücudunda ortalama 2 bedene yakın bir incelme sağlayabilir.

Liposuction işlemi yaklaşık 1 ile 3 saat arasında yapılacak işlemin büyüklüğüne göre değişmektedir. İşlemden sonra mutlaka 3 hafta ile 4 hafta arasında korse kullanılmalıdır bu ödemin daha hızlı atılmasını sağlar.

Operasyon tam donanımlı bir hastane ortamında yapılmalıdır hastanın hastanede kalıp kalmayacağı yada ne süreçte sosyal yaşantısına döneceği yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişir. Liposuction, ağrılı bir işlem olarak bilinse de artık günümüzde çok daha konforlu hale gelmiştir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi