Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Günümüzde bayanların ve erkeklerin korkulu rüyası haline gelen gözaltı koyu halkaları,çökük ve torbalanmalar ve çevresi için ışık dolgusu uygulanmaktadır. Günümüzde gerek yaşlanma etkisi, gerekse şehir hayatındaki çevresel faktörler, stres vb. faktörler bir araya gelince ciltte deformasyonların meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor. Vücudumuzdaki diğer bölgelere göre çok daha özel bir cilt yapısına sahip olan gözaltı ve göz çevresi, bu deformasyonların meydana geldiği ilk bölgeler oluyor.

Gözaltında deformasyonlar neden oluşur?

Diğer bölgelere göre gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Bu bölgenin hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu olan yağ dokusu oldukça incedir. Bu yüzden dolayı bu bölgedeki deride kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşektir. Buna bağlı olarak yaşlanmayla beraber ciltteki ilk bozukluklar göz çevresi ve gözaltında oluşmaya başlar. Göz çevresi, yapısından kaynaklanan nedenlerle yüzün diğer bölgelerine göre deformasyonlara en açık bölgedir.

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Günümüzde ışık dolgusu; birçok problemi sona erdiren, sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiş, gözaltı dokusuna yayılan dolgudur. İçeriğinden kullanılan maddelerden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu olarak adlandırılıyor. İçerisinde içerdiği bu maddeler ile hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkileri görülüyor.

Işık dolgusu kimlere uygulanır?

Genellikle ışık dolgusu; gözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Kullanılan ışık dolgusu uygulaması morlukların rengini açıyor, çukurlukları dolduruyor ve hafif torbalarda da torba görünümünü azaltıyor. Böylece göz çevresinde oluşan kırışıklıkların açılmasında da etkili olan bir yöntem haline gelmektedir.  

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi