Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Yoğun damar yapısı ve hareketli  nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüranik asite daha doğal bir tepki verir.  İşte bu bölgeyi hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmak son derece popüler ve estetik bir yeniliktir. Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon gerektiren, doldurucu bir uygulama yöntemidir.

Dudakların etrafındaki hassas bölgenin tedavisi için özel olarak geliştirilmiş yeni bir formüldür. Dudak dolgusu yapılmadan önce dudak  bölgesine anestezi krem  uygulanır. Dudak dolgu maddeleri çok ince iğneler ile dudak içersine, konturlere dolgu maddesi enjeksiyonu yapılır.Uygulama yaklaşık 15-20 dk sürer. Bir sonraki enjeksiyon için önerilen süre 6-9 aydır. Dudakların hacmini artırabilir, dudak köşelerini doldurarak şekillendirebilir ve dudakların nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir.

Dudak dolgusu nedir?

Anatomik olarak üst dudak hafifçe alt dudağın (1-2 mm) önündedir ve alt dudak üst dudağa göre daha kalındır. Bu oranı hyluronik asit dolgularla zahmetsiz ve güvenli biçimde sağlanabilir. Dudaklarınız zaten dolgunsa ayrıca hacim katmak gereksiz; aksine, oranı korumak gerekiyor. Dudaklardaki incelmenin nedenlerinden biri östrojen kaybı ve az miktarda dolgu ile dudakları yuvarlaklaştırarak daha dolgun ve belirgin hem dudak volümünü arttırmak  sağlanabiliyor. Cilde su çekme kapasitesi yüksek olan Hyaluronik asidin, lokal anestezi sonrası enjeksiyonla dudak bölgesine uygulanması işlemidir.

Dudak dolgusu kullanımı ;

  • - Dudak dolgunlaştırma
  • - Dudak şekillendirme
  • - Dudak konturunda kullanılır....

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudaklar çok hassas organlardır ve bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilmesi gerekli. sonra çok ince uçlu enjeksiyona başlanır, 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır.

Dudak dolgusu sonrası?

İşlem yapıldığı anda hemen  sonuç verir, değişiklik hemen fark edilebilir.Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yemek ve içmek yasaktır, ruj sürülmemelidir. Dudak dolgu işleminden sonra kısa süreli şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde  morarma meydana gelebilir. 2-3 gün içinde bu etkiler azalır.

Dudak dolgusu sonrası ödem  ve şişlik  olur mu?

Nadir olarak işlem sonrası az miktarda şişlik ve ödem olabilir, çoğu hastada kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı çok yumuşak olduğu için şişlik ve morluk oluşmaz.

Dudak dolgusu kalıcı mı?

Dudak dolgusunda dudağı şişirmeye yönelik değil haçimlendirme, biçimlendirmeye ve şekillendirmede kullanılan hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir. Dolgular vücut tarafından zamanla emilir.  Yaşam tarzı ve fiziksel yapısı kişinin , dış koşullar dudak dolgusunun süresini belirler, tekrarlamak  sonucu olumlu etkiler.

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Dudak yapısı ince, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetlerini kaybedip ,incelen,dolgun ve kalın dudaklarla yüzündeki güzellik  ve gençlik ifadesini güçlendirmek,diri ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Dudak dolgusu sonra dudaklar yapay görünür mü?

Aşırıya kaçmayan dudak dolgusu ile doğal dudaklar mümkündür.

Dudak dolgusunun etkisi  süresi ne kadar?

Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır.Dudaklara uygulanan hyaluronik asit dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi