Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Uyluk Germe

Uyluk Germe

Uyluk cildinin gevşemesi ve sarkması aşırı kilo alıp verme sonrası sık görülen deformitelerden biridir, yaşlanmaya bağlı da olabilir. Liposuction ile düzeltilemeyecek kadar cilt fazlası olan durumlarda uyluk germe ameliyatı gerekir.

Ameliyat Süreci

Kullanılacak tekniğe bağlı olarak 2-4 saat arası sürer ve genel anestezi altında yapılır. Hafif-orta düzeyde sarkma olan durumlarda sadece kasık bölgesinden yapılan kesi ile uyluk derisi yukarı toplanabilir. Sarkıklığın ileri olduğu durumlarda T şeklinde dize kadar uzanan uyluk iç yüzünde kesi yapmak gerekebilir. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Taburculuk sonrası 5-6 gün içerisinde günlük hayata dönülebilir. Zorlayıcı hareketlerden 1 ay kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrası dönemde 3 hafta korse kullanılmasını öneriyorum.

İz kalır mı?

Fazla derinin çıkarıldığı bir ameliyat olduğu için iz kaçınılmazdır. Sadece kasık bölgesinden yapılan hafif-orta düzeyde sarkıklığı olan hastalarda izin tamamı iç çamaşırı içinde kalır. İleri düzeyde sarkması olan hastalarda kesi izi uyluk içinden dize kadar uzanabilir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi