Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Boyun Germe

Boyun Germe

Doğal yaşlanma sürecinin yanında yer çekimi etkisi, kilo alıp verme ve genetik özellikler gibi faktörlerin olumsuz etkilerinin en fazla izlendiği yerlerden birisi de çene altı ve boyun bölgesidir. Deri elastisitisesindeki azalma, gıdı bölgesinde yağ toplanması gibi diğer nedenlerle de boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri gözlenebilir. Boyun germe ameliyatı tüm bu nedenlerin tedavisine verilen genel bir isimdir.

Boyun germe ameliyatında genellikle kulak arkasına yerleştirilen bir kesi le başlanır. Bu kesi izi saçlı derinin hemen altında kaldığı ve deri kalitesi olarak oldukça iyi bir bölgede olduğu için hastaların çoğunda güzel sonuç doğurur. Kulak önüne geçildiği zamanki kesi izleri için de aynı şey söz konusudur. Burada önemli bir nokta iz gelişim şekli ve miktarında hastaya bağımlı faktörlerin varlığıdır. Öte yandan hemen hemen hastaların tamamına yakınında çok iyi izler elde edilebilmekte iken, herkesin yara iyileşmesi farklı olduğu gibi iz kalma miktarı da farklı olacaktır. Bunu etkileyen faktörler arasında kişinin genetiği, beslenme alışkanlıkları, düzenli kullanılan ilaçlar ve hatta sigara kullanımı bulunur. Kulak arkasından yapılan kesi sonrası boyun derisi orta hatta kadar her iki taraftan kaldırılır. Bu işlem sırasında kulak arkası kesiler dışında boyunda görülebilen bir iz olmaz. Ancak bazı durumlarda kas gevşekliği var ise gıdı bölgesinin onarımı için de çene altında birkaç cm uzunluğunda bir kesi kullanılması gerekebilir.

İlk birkaç gece yüksek yastık ile hafif oturur pozisyonda yatmak ödemlerin önlenmesi açısından önemlidir. Ertesi gün hasta taburcu edilir. Yaklaşık iki hafta kadar yüzde şişkinlik ve hafif morluklar olması normaldir. Bu süre boyunca özel bir yüz korsesi kullanılır. İki hafta sonunda eğer erimemişler ise geride kalan dikişler alınır. Ameliyat sonrası beşinci günde hastanın yüzünü yıkamasına izin verilir. Şişliklerin inmesi ile ameliyatın olumlu sonuçları görülmeye başlanır. Başarılı bir şekilde yapılmış olan boyun germe ameliyatının sonucu hastalar için son derece memnun edicidir ve ameliyat sonuçları kalıcı olur.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi