Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No:354 B.B 10 Kat 4 Daire 14 Kadıköy/İstanbul
Annelik Estetiği

Annelik Estetiği

Hamilelik ve annelik süreci, bir kadının hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Aynı zamanda, vücutta birçok değişiklik yaratmakla birlikte birtakım deformasyonlara da yol açmaktadır. Bu da birçok kadının bedeninden artık eskisi gibi beğenmemesine neden olur. Doğum sonrası fazla kilolar verilse bile, kendiliğinden vücudun eski görüntüsüne dönmesi mümkün olmayabilir. Bu bütüncül cerrahi müdahale yöntemi, tek seferde kişiyi hamilelik öncesi sahip olunan vücut formuna geri sokmayı başarır.

Annelik estetiğinde; göğüs, karın ve bel bölgesine aynı anda müdahale edilir. Göğüsler küçültülür, toparlanır ya da büyüterek toparlanır. Karın bölgesine hastanın ihtiyacına göre Liposuction ve karın germe işlemi uygulanır. Bel ve sırt bölgesinden Liposuction'la fazla yağlar alınır. Payaslı Klinik bünyesinde Vaser Liposuction cihazı kullanılır. Ameliyatlarımız hastane ortamında genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi, ameliyatın teknik ve kapsamına bağlı olarak 3-5 saat arasındadır. Bu ameliyatlardan sonra hastalar genellikle ilk gün ayağa kalkabilir. 2 gün sonra da taburcu edilir. İlk gün hastalarda hafif ağırlar görülebilir. 3. günden sonra artık tamamen hareket edebilecek durumda olurlar. Ameliyattan birkaç gün sonra normal hayata dönülmesi mümkündür. Hastaların annelik estetiği sonrası dinlenme süresi, yapılacak operasyon sayısına bağlı olarak değişir.

Annelik estetiğinin sonuçlarını uzun süre devam ettirebilmek için, ameliyat sonrasında uygun bir egzersiz programı oluşturmak gerekir. Hamilelik sonrası iyi bir görünüme sahip olmak yalnızca doğum sonrası gerçekleştirilen estetik süreçlerle ilişkili değildir. Doğum sonrası görünüm, hamilelik süresi içindeyken yaptığınız egzersiz ve yeme rutiniyle de doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple hamilelik sürecinde, vücut sağlığı ve fiziksel görünüm için dikkat edilmesi gereken hususları takip etmek gerekir.

Cem Payasli Clinic WhatsApp
Merhaba! Yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bizlere WhatsApp hattı üzerinden yardım alabilirsiniz.
Esra - Payaslı Klinik
Yardım mı lazım? Bize yazın
Çevrimiçi